Pozvánka na online tiskovou konferenci

10.7.2023

Srdečně Vás zveme na online tiskovou konferenci Asociace lesních MŠ, která se koná v úterý 25. července od 13:00 do 13:45 hodin. Na konferenci představíme legislativní a další úspěchy lesních školek v ČR spolu s výzvami, kterým dále čelí spolu s celým stupněm předškolního vzdělávání.

Asociace lesních MŠ funguje na území ČR již více než 10 let, aktuálně sdružuje 180 lesních školek. Prosadila zakotvení lesní mateřské školy do školského zákona a nadále kontinuálně pracuje na zlepšování legislativních podmínek lesních školek a vzdělávání v přírodě. Zajišťuje podporu nejen pro členy, ale také rodiče, pedagogy, zakladatele, provozovatele a státní správu.


Na online konferenci se dozvíte mimo jiné:

nárůst zájmu o předškolní vzdělávání v přírodě (data z průzkumu mezi členy);

shrnutí legislativních změn a jejich vliv na fungování lesních MŠ na území ČR (novela školského a stavebního zákona);

možnosti navýšení kapacit předškolních zařízení;

jak na modernizaci českého vzdělávacího systému (lesní MŠ již od počátku fungují na základě světových vzdělávacích trendů definovaných organizacemi jako OSN, UNICEF nebo OECD);

vize řešení výzev v oblasti předškolního vzdělávání a jejich dopady na oblast předškolního vzdělávání (spolupráce s MŠ, spolupráce s obcemi).

K tématu promluví Tereza Valkounová, předsedkyně Asociace lesních MŠ a Magda Kvítková, která má na starost advokační činnost, tedy vyjednávání směrem k politkům a státní správě.

Pro více informací a link na online konferenci se prosím obraťte na Denisu Dvořákovou (denisa.dvorakova@lesnims.cz, 724 144 315).